Çalışan

7ea4d1fb-04a3-4021-b829-b1e4d4424dd5
İletişim için tıklayın.

Üniversitemizin diğer tüm bileşenleri gibi akademik özerklik ve özgürlükten vazgeçmeyen, üniversitelerin kendi rektörünü/yöneticisini katılımcı, şeffaf ve demokratik süreçler sonucunda seçmesi gerektiğine inanan idari personeller olarak;


“Seçme Mülkiyetinin” üniversitenin en küçük kılcal damarlarına kadar yayıldığı bir üniversite hayal ediyoruz. Liyakata göre atamaların olduğu, Genel Sekreteri idari personelin seçtiği, “Görevde yükselme ve Ünvan Değişikliği” sınavlarının zamanında yapıldığı, üniversitenin sosyal alanlarında (Burç Beach ve havuzlar gibi)  ayrımcılığa maruz kalmadığımız, lojmanların idari personele de adaletli tahsis edildiği, revirinde doktorlarının olduğu, yuvasında öğretmeninin iş güvencesi kaygısı yaşamadığı, “bu sene sonu servisler kalkacak mı?” sorusu sormadığımız, idari personeli ilgilendiren tüm komisyonlarda yer aldığımız, polis ablukasının kalktığı bir Üniversite hayal ediyoruz.


Hayallerimizin gerçekleşmesi için rüyadan uyanmamız gerektiğini biliyoruz ve Üniversitemizin “tam demokratik” işleyişe kavuşması için Rektörlük Seçiminde Oy kullanıyoruz.

İdari kadrolarda çalışanlar değerli iş arkadaşlarımız,

 

Rektör adaylarından taahhüt etmelerini beklediğimiz taleplerimiz ise şunlardır:

 

  1. Üniversite’nin kurumsal olarak özerk ve bilimsel olarak özgür ve demokratik bir şekilde yönetilmesi. Atamalarda partizanlık ve kayırmacılığın engellenmesi ve yalnızca liyakat usulüne bağlı kalınması. Ve kurumumuza bu ilkelerin aksine yapılmak istenen siyasi bir baskı olduğu durumda da buna karşı hukuki ve demokratik yöntemlerle mücadele sergilenmesi.
  2. İdari personeli ilgilendiren sorunların çözümünde sendikaların söz hakkının daha geniş biçimde tanımlanması. Denetleme komisyonlarında etkili bir işbirliği sağlanması. Genel sekreter atanmasında idari personelin tercihlerinin alınarak bu tercihe uygun idari personellerden birinin atama yapılması.
  3. Derin bir ekonomik kriz yaşadığımız bu dönemde memur maaşlarının da yoksulluk sınırın çok altında kalmasından dolayı kurumun sosyal haklarının idari personel açısından daha nitelikli ve ulaşılabilir hale getirilmesi.
  4. Haksız bir şekilde görevlerine son verilen Can Candan, Feyzi Erçin hocaların ve CİTÖK ofis koordinatörü Cemre Baytok’un işe iadeleri ve haksız işten atmalara son verilmesi.

 

                                        Eğitim-Sen Boğaziçi Üniversitesi İşyeri Temsilciliği