Öğrenci

9421fa88-c9c1-4d8d-a892-c9f547c37644
Kayıt için tıklayın.
4667 kişi kayıt oldu.

Ülkenin dört bir yanından, çeşitli zorluklar çekerek geldiğimiz üniversitemizde bize bir rahat vermediler. Ama daha önemlisi, bize rahat vermeyenlere biz hiç rahat vermedik. Öğrenciler olarak gün be gün canla başla çalıştık, dayağımızı yedik, okullarımızdan atıldık, burslarımızı çaldılar, bizi hapsettiler; vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz! Boğaziçi’nden başlayarak, ülkemizdeki tüm üniversiteler akademik özerkliklerini ve özgürlüklerini kazanana kadar durmayacağız!


Biz Boğaziçi’nin öğrencileri olarak akademinin biat etmeyeceğini direnişimizle gösterdik. Özel alanlarımıza müdahale edilip, okulumuz bünyesindeki LGBTİ+, kadın, Kürt öğrenci öznelerin ayrımcılığa uğratılmasına, akademik ilkelerimizin çiğnenmesine izin vermemek görevimiz.


Rektörün atayacağı dekanlar vasıtasıyla öğrencilere soruşturmalar açmasını, öğrencilerin yaşam alanlarını ve ifade özgürlüklerini kısıtlamasına karşı çıkmak istiyorsan, haydi öğrenci gel oy kullan!


Melih’in gidişiyle beraber, öğrenciler olarak rektörümüzü seçmek bir sonraki ve en önemli basamak. Öğrencisi olduğun okulu, içinde bulunduğun dünyayı güzelleştirmek, iradene ses vermek için oyuna ihtiyaç var! Sen de oyla, Boğaziçi kazansın!Oylamayla ilgili:


Seçim süreci adaylar arasından YÖK’e başvurması bileşenler tarafından onaylanan adayları belirleyecek. Seçim sonucunda belirlenmiş adayların dışındaki birinin atanması Boğaziçi’nin iradesinin tanınmadığı anlamına gelecek. Ancak seçilen adaylardan biri atansa bile direniş bitmeyecek.


Oylama çevrimiçi ortamda yapılacak. Denetimi ve sayımı tüm bileşenlerden gönüllülerin oluşturduğu komisyon tarafından sağlanacak. Sonuçların açıklanması hem bu komisyon, hem de komisyonun içinde bulunan direniş inisiyatifleri tarafından yapılacak. 

Bir öğrenci olarak oy verebilmek için önce alttaki formdan kayıt olmanız gerekiyor. İlk adımda verdiğiniz mail hesabına otomatik olarak kaydınızın oluştuğunu, eğer bir hata oluşmuşsa yapmanız gerekenleri size söyleyen bir e-posta gönderilecek. Oy verme süreci başladığında yine aynı e-posta hesabınızdan oy kullanma yönergesi size ulaştırılacak.

Kayıt için son tarih 29 Temmuz Perşembe saat 23.59 (TSİ).

Oy kullanma işlemi 30 Temmuz Cuma saat 06.00'da (TSİ) başlayıp 31 Temmuz Cumartesi saat 06.00'da (TSİ) sona erecek. Sonuçlar Cumartesi günü açıklanacak.